Історія

1990
У 1990 році Олександр Кардаков разом з іншими випускниками КПІ створив компанію «Інформаційні Комп'ютерні Системи» (ICS, з 2002 року - «Інком»). Підприємство спеціалізувалося на автоматизації радіоелектронної промисловості. До 1994 року стало зрозуміло, що присутність компанії тільки в Києві не дасть великих результатів. Для розширення в регіонах використовувалися практично всі існуючі бізнес-моделі: франшиза, відкриття власних філій, партнерство. Спочатку відкривалися власні філії, потім укладалися угоди M&A і викуповувалися частки у партнерів.

1996
З 1996 року бере початок історія ще одного напрямку бізнесу Олександра Кардакова - ІТ - дистрибуції. Спочатку була заснована компанія «Пандуіт-Україна» (з 1998 року - «Пан-Системз Україна»), яка спеціалізувалися на дистрибуції обладнання для СКС і комунікаційних шаф. Пізніше створено ще кілька компаній, які продавали мережеве обладнання, програмне забезпечення, системи гарантованого електроживлення. У 2002 році, слідуючи інтеграційній стратегії, було прийнято рішення про об'єднання п'яти активів в єдину компанію. Так на ринку з'явився лідер в галузі вітчизняної ІТ-дистрибуції - «ІКС-Мегатрейд» (з 2009 року - « Мегатрейд»).

2000
У 2000 році Олександр Кардаков зацікавився телекомунікаційним ринком. У холдингу ICS був створений оператор передачі даних «Датаком». Рік по тому з'явилися ще дві компанії - оператор супутникового зв'язку «Датасат» і телекомунікаційний оператор «Крокус -телеком».

2003
2003 Прийнято рішення про злиття телекомунікаційних активів під єдиним брендом «Датагруп».

2006
У 2006 році Олександру Кардакову приходить бізнес-ідея з вирощування декоративних рослин. Так з'явився MegaPlant, який на сьогоднішній день є найбільшим промисловим розсадником в Україні (всього чотири).

2007
До 2007 року Олександр Кардаков відчув необхідність у створенні компанії, яка буде ефективно управляти всіма його активами. У результаті з'явилася «Октава Капітал», назва якої навіяна музикою. Октава символізує гармонію, а свій бізнес Олександр Кардаков будує як «по нотах».

«Октава Капітал» відрізнялася від керуючих компаній, які створювали великі корпорації. Її першочерговим завданням був не просто контроль за всіма бізнесами, а їх розвиток за допомогою кращих практик та інвестування в нові напрямки. В процес становлення керуючої компанії були залучені вихідці з інших бізнесів Олександра Кардакова. На перших порах залучалися досвідчені консультанти. Але з часом стало очевидно, що власної експертизи цілком достатньо.

2012
Випробувавши різні класичні моделі управління активами, у вересні 2012 року прийшли до комітетної моделі.

2013
Впровадження комітетів відбулося на початку 2013 року і на даний момент кожен з них (всього п'ять) ефективно функціонує.

Сам же Олександр Кардаков останні 19 років займається розвитком своїх активів, M&A та управлінням змінами, що дозволяє успішно працювати всім його бізнесам.