В Україні зʼявилася перша уніфікована система захисту обʼєктів критичної інфраструктури

Минулого тижня на найбільшій у Східній Європі IT-конференції iForum засновник компанії Octava Defence Олександр Кардаков представив першу унікальну платформу захисту об’єктів критичної інфраструктури – «СФЕРА». 

Команда відомого IT-бізнесмена працювала над розробкою рік. «СФЕРА» –  єдина комплексна система, яка поєднує в собі РЛС (радіолокаційну систему), акустичні датчики, оптичні та тепловізійні системи, софт з видачею інформації на вогневу активну протидію. Це дозволяє швидко визначати ворожу ціль та оперативно її знешкодити.  

Використання автоматизованої системи керування дає можливість за декілька хвилин прийняти правильне рішення, надати всю необхідну інформацію про ворожу ціль, її координати та траєкторію польоту. Ще однією із переваг «СФЕРИ» є повна автоматизація процесу виявлення та знешкодження дронів-камікадзе типу «Шахед», дронів-корегувальників та інших БПЛА. 

Ймовірність правильного визначення повітряної цілі складає від 0.9-1, похибка правильного визначення повітряної цілі наближається до 0. 

Принцип роботи «СФЕРИ» достатньо простий:

  • Радіолокаційна станція, що розміщена за межами інфраструктурного об’єкту, виявляє цілі на відстані до 30 км
  • Ешелонована система акустичних датчиків «ФЕНЕК» визначає азимут, кут місця та за рахунок математичної обробки  ідентифікує ціль 
  • Підсистема відеоспостереження «ЗІР» забезпечує візуальне та теплове цілодобове спостереження. «ЗІР» коригує напрямок на ціль, азимут та кут місця цілі, тип цілі та її траєкторію, її швидкість та фіксує факт знищення цілі
  • Вся інформація обробляється автоматично та дає команду на підсистему знищення БПЛА та передається підрозділам ППО та іншим, оснащеним зенітною та стрілецькою зброєю

Відтак, «СФЕРА» стане сучасним технологічним рішенням, здатним захистити інфраструктуру країни. 

«Унікальні оборонні та військові розробки важливо виготовляти в промислових масштабах, – заявив зі сцени Олександр Кардаков. – Ми зробимо все, щоб в Україні запрацювала та розбудовувалася військова індустрія, як зараз так і після нашої перемоги». 

Більше про роботу «СФЕРИ» – в 3d-відео розробника. 

Нагадаємо, що цього року iForum вперше представив напрямок Military Tech, керівником якого став співорганізатор конференції Олександр Кардаков. На сцені окрім питань захисту об’єктів критичної інфраструктури у воєнний та післявоєнний час були підняті питання побудови національної екосистеми ОПК разом з міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним, безпілотних роботизованих систем разом з Марією Берлінською, Мадяром та міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, інвестицій в український defense tech разом з очільницею Brave1 Наталею Кушнерською та Сергієм Притулою, а також OSINT – сучасної розвідки України разом з Артемом Старосєком (MOLFAR), Яніною Соколовою (Слідство.інфо) та представником СБУ Іллєю Вітюком.

Tags :