Як SOC допомагає реалізувати Cybersecurity Mesh

Швидка еволюція та підвищення складності кібератак, а також повсюдна міграція активів до гібридних мульти-хмарних інфраструктур створюють безліч проблем. ІТ-керівники повинні інтегрувати інструменти безпеки в єдину екосистему, використовуючи компонований та масштабований підхід до об’єднаної архітектури кібербезпеки.Саме тому Gartner пропонує використовувати Cybersecurity mesh architecture (CSMA) – пов’язану (об’єднану) архітектуру кібербезпеки, суть якої полягає у відмові від застарілих автономних (не пов’язаних між собою) систем та переході до інтегрованого підходу.

За даними Gartner, до 2024 року організації, які використовують CSMA для інтеграції інструментів безпеки в рамках єдиної екосистеми, зменшать фінансові наслідки від окремих інцидентів безпеки в середньому на 90%!

Реалізація такого підходу дає безліч переваг для компанії будь-якого рівня:

  • Об’єднана архітектура кібербезпеки (CSMA) забезпечує базовий рівень підтримки, який дозволяє різним службам безпеки працювати разом для створення динамічного середовища безпеки.
  • CSMA забезпечує більш узгоджений стан систем безпеки для підвищення гнучкості захисту підприємств. У міру того, як організації інвестують у нові технології для забезпечення цифровізації, CSMA забезпечує гнучку та масштабовану основу безпеки. Вона забезпечує додатковий захист активів у гібридних та мульти-хмарних середовищах.
  • CSMA створює кращу захисну (defensive) позицію завдяки спільній роботі інтегрованих інструментів безпеки, можливостям реалізації функції детектування (моніторингу) та передиктивної аналітики. В результаті підвищується швидкість реагування на зломи та атаки.
  • Технології кібербезпеки, реалізовані в рамках цієї моделі, потребують менше часу для розгортання і обслуговування та мінімізують можливі проблеми в підтримці нових потреб бізнесу. У результаті це економить і вивільняє час для команд фахівців із кібербезпеки.

Чим SOC корисний для реалізації підходу Cybersecurity mesh?

Говорячи про роль SOC, ми перш за все говоримо про триєдність технологій, процесів і людей, за допомогою яких ми вирішуємо завдання, пов’язані з операційною підтримкою кібербезпеки:

  • Централізований збір журналів подій
  • Єдині дашборди для всіх систем кібербезпеки.
  • Контроль безпеки з урахуванням централізовано розроблених та впроваджених політик
  • Можливості інтеграції з рішеннями різних виробників (у тому числі й API)

Все це дозволяє говорити про те, що SOC є невід’ємною частиною будь-якої архітектури кібербезпеки, а при використанні підходу CSMA, впровадження та експлуатація SOC будуть реалізовані набагато простіше, як і подальше масштабування під зростаючі завдання бізнесу.

SOС дозволяє значно підвищити кібербезпеку організації, забезпечуючи контроль за кожною окремою точкою або підсистемою НЕ за рахунок ставки на певну технологію, а поєднуючи можливості різних технологій в рамках єдиної системи.

SOC значно розширює і посилює інструментарій сторони, що захищається за рахунок технологій machine learning, thread intelligence, thread hunting. Це робить вас по-справжньому готовими до відбиття атак професійно навчених зловмисників.

Більше про SOC у форматі керованої послуги на нашому сайті.

 

Tags :