У рамках гендерних ініціатив Проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» (USAID Cybersecurity Activity), в одній із яких Octava Defence виступив інформаційним партнером, розроблено рекомендації для створення гендерного балансу в кібербезпековій сфері України.
Першими розроблені рекомендації щодо подолання перешкод у професійній реалізації жінок у сфері кібербезпеки на рівні освіти, адже для того, щоб розвивати спеціалісток із кібербезпеки, треба інтегрувати дівчат в освітній процес. Це дозволить отримати більше перспективних фахівчинь.
Згідно з рекомендаціями, розробленими в рамках Діалогу “Гендерне різноманіття в кібербезпеці: реалії та можливості для жінок в Україні”, організованому Проєктом USAID Кібербезпека у співпраці з The Aspen Institute Kyiv, виділяють такі заходи інтеграції, як:
● підтримка прагнення дівчат навчатись точних наук, формуючи і розширюючи STEM-спільноти для школярок,
● створення доступного контенту про галузь для дівчат,
● формування та підтримка образу кібербезпеки як модної та престижної галузі для побудови кар’єри,
● залучення досвідчених жінок-експерток із кібербезпеки для консультації та мотивації дівчат,
● боротьба зі стереотипами про різні можливості чоловіків та жінок, і очікування від них,
● організація менторських програм для студентів і студенток із дотриманням гендерної рівності серед менторів,
● запобігання дискримінації та булінгу, зокрема на підставі гендеру.
Детально з усіма рекомендаціями щодо подолання перешкод у професійній реалізації жінок у сфері кібербезпеки на різних рівнях освітньої підготовки можна ознайомитися за посиланням http://bit.ly/3Ha46R0